Palm Oil Scanner na GooglePlayPalm Oil Scanner na AppStoreNepal prales v motoru28denní výzva Zatočte s palmáčem1. únor - Den bez palmového oleje

nahoru

Stručné
info
Certifikace
ano/ne?
Očitá
svědectví
Chci
se zapojit
Chci
vědět víc

28denní výzva Zatočte s palmáčem

Při příležitosti 1. února - Mezinárodního dne bez palmového oleje, 4. výročí Koalice proti palmovému oleji a založení Mezinárodní koalice proti palmovému oleji - Palm Oil Watch International.

Více podrobnosti můžete sledovat na Facebooku www.fbl.me/denbezPO.

28denní výzva - Úvod

28denní výzva Zatočte s palmáčem - úvod

Zvětšit

28denní výzva - 1. týden

28denní výzva Zatočte s palmáčem - 1. týden

Zvětšit

28denní výzva - 2. týden

28denní výzva Zatočte s palmáčem - 2. týden

Zvětšit

28denní výzva - Alternativy k pečení

28denní výzva Zatočte s palmáčem - Alternativy k pečení

Zvětšit

28denní výzva - 3. týden

28denní výzva Zatočte s palmáčem - 3. týden

Kosmetika a drogerie je, co se týče spotřeby, až za potravinami a biopalivy, ale to neznamená, že bychom tento podíl měli ignorovat. Nejvíce záludné na palmovém oleji v tomto odvětví je, že palmové deriváty, tedy různé složky palmového oleje, jsou schovány za latinskými názvy. Jaké to jsou najdete třeba zde.
U kosmetiky, a zvláště pak té dětské, bychom si navíc měli dávat pozor nejen na palmový olej. Někdo zastává názor, že co se nedá jíst, nepatří ani na tělo. Něco na tom asi bude. I při střídmém použití pouhých deseti konvenčních přípravků denně na sebe totiž aplikujeme až 150 ingrediencí. Přitom mnohé z čistících a zkrášlovacích přípravků obsahují zdraví škodlivé látky, potenciální karcinogeny anebo hormonální disruptory. Více se o tom dočtete například zde.
Bezpečnější alternativy naštěstí existují. Mnohdy jen stačí zalovit v kuchyni. Jaké jsou ty vaše oblíbené?

Zvětšit

28denní výzva - 4. týden

28denní výzva Zatočte s palmáčem - 4. týden

Zvlášťě u nejmenších dětí bychom měli příjem průmyslově upravených potravin hlídat. Nejnovější výzkumy u rafinovaného palmového oleje, který se do těchto potravin přidává, upozorňují na vysoké koncentrace rakovinotvorných látek a děti jsou ohroženy už při konzumaci malého množství. Asi vás nepřekvapí, že nejlepší svačinkou pro Vaše děti je ovoce a zelenina. Proto neučte děti na zbytečně přeslazené pamlsky. A i u kosmetiky se držme zásady, že méně je více, a to i v případě těch nejšetrnějších výrobků.
Podělte se s námi o to, jak se Vám na tomto poli daří palmovému oleji vyhýbat, zda a jak o problému mluvíte s dětmi a co ony na to?

Zvětšit