Palm Oil Scanner na GooglePlayPalm Oil Scanner na AppStoreNepal prales v motoru28denní výzva Zatočte s palmáčem1. únor - Den bez palmového oleje

nahoru

Stručné
info
Certifikace
ano/ne?
Očitá
svědectví
Chci
se zapojit
Chci
vědět víc

Pro dobrovolníky

Pro naši kampaň je pomoc dobrovolníků zcela klíčová, protože zatím veškerá činnost probíhá na dobrovolnické bázi. Bez dobrovolníků by Koalice nevznikla, bez dobrovolníků by zanikla.

Pro začátek jsou tu body v sekci Chci se zapojit. Přidat se může opravdu každý!

Jako dobrovolník nás můžete konkrétně podpořit v těchto oblastech:


 
expert (např. právník, lékař, technolog potravin, technolog kosmetiky a/nebo drogerie, výživový poradce, biolog, psycholog, lektor, fundraiser)

 
provoz (např. administrativa, programování, organizace akcí a kampaní, grafika, webové stránky)

 
komunikace (komunikace s veřejností, s médii, s restauracemi, s výrobci, se školami, s politiky a úředníky)
průzkum trhu (monitoring výrobků, fotografování)

 
komunikace s veřejností (např. PR, marketing, osvěta, přednášky, distribuce letáků a plakátů, petice, správa sociálních sítí)

 
 
analýza, práce s textem a informacemi (např. korektury, analýza legislativy, přepisování textů, psaní textů, vyhledávání a zpracování informací, zpracování dat (databáze, tabulky)
překlady (angličtina, němčina, francouzština, španělština, ruština, polština...)

 
rozvoj zahraniční spolupráce (Slovensko, Francie, Rakousko, Jižní Amerika, Německo, Velká Británie, Polsko...).

 

V případě zájmu vyplňte dotazník dobrovolníka (snažte se být co nejkonkrétnější - zaškrtávání všech možností není žádoucí) a vyčkejte na kontakt koordinátorky. Těšíme se na vás :)!

Chci se stát dobrovolníkem

 

Aktuálně můžete vybírat z těchto pozic:


 
 
 
 
 
Specialista na Wordpress - Na web našeho spřáteleného projektu potřebujeme nasadit novou WP šablonu, převést do ní starý obsah a vysvětlit administraci. Máme vybranou šablonu. Uvítáme někoho, kdo má alespoň základní zkušenosti s environmentálními tématy, event. ekopedagogikou, příp. má k těmto tématu nějaký osobní vztah. Prosím posílejte rovnou i ukázky svých prací.

 
 
(Web)designer - Hledáme odborníky, kteří nám mohou s návrhy grafických materiálů – rozvržení informací apod. Prosím posílejte rovnou i ukázky svých prací.


  
Programátor katalogu výrobků a výrobců - Potřebujeme vytvořit galerii fotografií s možností vyhledávání a jednoduchého přidávání nových fotek - nyní zde. Prosím posílejte rovnou i ukázky svých prací.

 
 
 
 
Informační specialista – rešerše - Orientujete se dobře v prostředí internetových vyhledávačů a odborných katalogů? Vyhledávejte pro nás články, videa a petice pro aktualizaci webu v českém i dalších jazycích. Vítáme znalosti o palmoolejné problematice a kritické myšlení – ne všechno berem. ;)

 
 
Copywriter - Tvoříte poutavé reklamní texty převážně pro webové stránky, sociální sítě, propagační a osvětové materiály? Máte zkušenosti i s environmentálními tématy? Prosím posílejte rovnou i ukázky svých prací.

 
 
Překladatel na sociálních sítích - Pro nově založený Facebook Mezinárodní koalice proti palmovému oleji hledáme překladatele vybraných příspěvků z Facebooku české koalice.

 
 
 
Moderátor sociálních sítí - Pro zvýšení interakce s fanoušky facebookových stránek sháníme posily na výpomoc s reakcemi na komentáře. Požadujeme dobré znalosti palmoolejné problematiky (a ideálně i dalších souvisejících problematik), ideálně na úrovni těchto materiálů.

 
 
 
Grafik just-in-time - Vedle našich grafiků, kteří řeší dlouhodobější koncepty, sháníme i někoho, kdo bude, jak se říká “po ruce”, a je schopen vytvořit menší grafické práce maximálně během pár dnů. Prosím posílejte rovnou i ukázky svých prací.

 
 
 
 
Cestovatel-misionář - Cestujete po světě a nejraději s batůžkem? Rádi komunikujete s místními a nebojíte se stáčet konverzaci na citlivá témata? Staňte se naším zahraničním misionářem a šiřte informace o palmové kampani i na svých cestách. Pomozte nám tak shánět další příznivce a potencionální členy.

 
 
 
Cestovatel-terénní průzkumník - Cestujete po světě a nejraději s batůžkem? Co se na svých toulkách podívat na souřadnice, které Vám zadáme? Vaším úkolem bude průzkum plantáží v bio a RSPO režimu na základě GPS zjištěných od producenta.

 
 
 
Kreativec výzev - Rádi bychom během roku vytvářeli několik výzev - Velikonoce, Vánoce, nejrůznější mezinárodní dny apod. Výzvy budou sice dlouhodobějšího charakteru, je ale třeba informace aktualizovat a komunikovat s účastníky. Pokud rádi vymýšlíte nové komunitní akce, ozvěte se.

 
 
 
 
 
 
Potulný inspektor / Mystery Shopper - Jste zvídaví a nebojíte se klást spoustu otázek? Staňte se naším potulným inspektorem a při návštěvě obchodů a restauračních zařízení se snažte zjistit o výrobě a přípravě jejich pokrmů a dalších produktů co nejvíce. Tipy na bezpalmové obchody a restaurace nám rovnou zasílejte ke sdílení, těm ostatním se snažte alespoň problematiku dostatečně vysvětlit a upozornit je, že beze změny přijdou o své zákazníky.

 
 
 
Distributor - Vlastníte automobil a často cestujete po České republice? Pokud pravidelněji jezdíte nějaké trasy mezi většími městy typu Praha, Brno, Olomouc, Hradec Králové, Ostrava, Teplice atd., ozvěte se nám k distribuci nejrůznějších propagačních materiálů mezi našimi členy.

 
Stánkař - Sháníme šikovné dobrovolníky, kteří budou na osvětových stáncích na nejrůznějších akcích a festivalech. Nutno absolvovat školení.

 
 
 
 
 
 
Lektor - Pokud se zajímáte o problematiku palmového oleje, jste komunikativní, s oblibou pracujete s dětmi a mládeží a rádi byste přispěli k řešení mnohých palčivých problémů tím, že o jejich řešení budete mluvit s ostatními, tak máte šanci právě u nás. Tato práce není rozhodně pro každého a zejména pak pro ty, kteří se o tuto problematiku nikdy nezajímali. Naopak těm, kteří se tomu už věnovali v minulosti a mají již dnes o většině problémů široké povědomí, můžeme nabídnout zdarma proškolení.

 
 
Koordinátor(ka) veřejných promítání a přednášek - Vaší starostí bude vyhledávat nová místa k promítání filmů a přednáškám o palmovém oleji, komunikace se zájemci, zajištění materiálů na akci a její propagace.

 

Ke každé pozici jako bonus:

Reference, u dlouhodobější spolupráce potvrzení o praxi

 
Dobrý pocit z podpory skvělé a správné věci s celosvětově pozitivním dopadem

 
Stanete se jedním z těch, kdo stál u zrodu historické události, ve které se Češi, Moravané a Slezané stali důležitou hybnou silou v ochraně tropické přírody.

 
 
 
Vše, co se u nás naučíte, využijete po zbytek svého života v zaměstnání i osobním životě. Práce jsou však vhodné i pro penzisty a seniory, kteří chtějí konečně začít dělat něco pořádného a smysluplného! :)