Informační
materiály
Filmy
a videa
Články
v médiích
Osvětové
materiály
Půjčte si
výstavu
Podepište
petici
Palmový olej
ve výrobcích
Firmy bez
palmového oleje

Přehled výrobků

Odhaduje se, že palmový olej je součástí poloviny balených výrobků v našich supermarketech. Jak při nákupu v běžném supermarketu můžeme chránit přírodu?

PROVĚŘTE SI OBLÍBENÉ POLOŽKY
VAŠEHO NÁKUPNÍHO KOŠÍKU

Jak se vyhnout palmovému oleji?

23. 11. 2015

PO rozhodně nenajdeme v základních surovinách jako je cukr, mléko, vejce, mouka či rýže. Nenajdeme ho ani v čistých olejích, másle či sádlu. Přidává se ale již do margarínů (Rama, Perla, Flora), do tuků na pečení a smažení (Hera, Ceres, Landa, Stella, 100% PO Iva a Omega). Více

Seznam čokolád a bonbonů bez PO

3. 11. 2015

Šli jsme s přítelem do obchodu a pátrali po potravinách BEZ palmového oleje! Po starém způsobu jsem si tužkou dělala podrobné poznámky ohledně výrobku, značky a případné příchuti. Více

Pokud chcete pomoci s rozšiřováním galerie a objevíte výrobek, který zde dosud není,

vyfoťte jeho přední stranu a složení a obrázek celého nerozbaleného produktu a obrázek kompletního čitelného složení ideálně bez odlesku blesku, pošlete ho na adresu produkty.KPPO@gmail.com.

Chcete nám umožnit další zpracování (např. výrobu propagačních materiálů)? Obal naskenujte! Děkujeme za spolupráci

Řada firem postupně nahrazuje palmový olej například řepkovým či slunečnicovým olejem. Objevíte-li zastaralé popisky na webu, prosíme, dejte rovněž vědět na tutéž adresu produkty.KPPO@gmail.com.

Od 13. 12. 2014 je v platnosti Nařízení EU, na základě kterého je u potravin uvádění přesného druhu rostlinného oleje na etiketě povinné.