Palm Oil Scanner na GooglePlayPalm Oil Scanner na AppStoreNepal prales v motoru28denní výzva Zatočte s palmáčem1. únor - Den bez palmového oleje

nahoru

Stručné
info
Certifikace
ano/ne?
Očitá
svědectví
Chci
se zapojit
Chci
vědět víc

Petice

Pomozte nám rozšířit databázi

Zde je přehled právě probíhajících petic.

Omlouváme se, ale kvůli personálním nedostatkům v současné době sdílíme petice jen na našich facebookových stránkách.
Děkujeme za pochopení.
Pokud byste nám s tím chtěli pomoci, ozvěte se na koordinator.kppo@gmail.com. :)

Pro prezidenta Joka Widoda: Prosím zachraňte Zátoku nosatých opic!

Stavba velmi kontroverzního mostu Pulau Balang znamená katastrofální nevratné poškození životního prostředí na jednom z posledních nedotčených pobřežních stanovišť ve východním Kalimantanu (Indonésie) - zálivu Balikpapan. Navíc je projekt ekonomicky neefektivní, plýtvá vládními prostředky a povede k nárůstu emisí oxidu uhličitého v Indonésii, a to jak z nadměrného počtu kilometrů vozidel, tak zničení lesa.

Podepsat petici

PepsiCo a Nestlé zřejmě usilují o vyhubení sumaterských slonů.

PepsiCo a Nestlé stále kupují konfliktní palmový olej spojený s ničením prostředí slonů v ekosystému Leuser v Indonésie. Naši partneři z RAN shromáždili nové důkazy, že mastná stezka od dodavatelů palmového oleje, jako je Wilmar, vede přímo k některým z největších světových značek. A nejhorší je, že všechny tyto společnosti nemají politiku "nulového odlesňování".

Podepsat petici

Poslední sumaterští sloni potřebují Váš hlas!

Někteří z posledních sumaterských slonů obývají les Sepintun – prostředí ničené plantážemi pro palmový olej, celulózu a kaučuk. Ochránci nedávno našli i pozůstatky těl upytlačených slonů.

Podepsat petici

Palawan: Potřebujeme půdu, ne palmy!

Filipínská vláda prosazuje v průmyslovém měřítku plantáže palmy olejné na ostrovech Palawanu. To naznačuje nejen konec posledních starobylých lesů Palawanu, ale také kultury a živobytí domorodých ostrovanů. Palawan je přírodním pokladem, který UNESCO v roce 1990 deklarovalo jako rezervaci.

Podepsat petici

Guatemala: Ochránce lidských práv čelí děsivým výhružkám

Amnesty International - Rafael Maldonado z guatemalského Centra pro ekologickou, společenskou a právní akci obdržel v poslední době řadu zastrašujících zpráv. Nejaktuálnější výhrůžky směřovaly přímo proti němu a měly ho zastrašit tak, aby pozastavil aktivistickou činnost. Jeho organizace se v poslední době angažuje v případech těžebních společností produkujících palmový olej v Guatemale.

Podepsat petici

Postavte se za indonéské pralesy

Banka HSBC, která sídlí ve Velké Británii, je největším zdrojem finančních služeb pro palmoolejný průmysl. HSBC má přitom detailní politiku udržitelnosti týkající se lesnictví a zemědělství (včetně samostatné sekce o palmovém oleji). Tvrdí proto, že její opatření zakazují financovat odlesňování. Nové vyšetřování Greenpeace ale ukazuje, že mnoho společností, kterým HSBC půjčuje peníze, ničí pralesy.

Podepsat petici

Ne dětské práci na palmových plantážích!

Petice proti zneužívání dětské práce na plantážích Wilmaru a spřízněných společností.

Podepsat petici

Kamerun: Držte se dál od našeho pralesa!

Američtí investoři plánují zplanýrovat dalších 73.000 ha pralesa v africkém Kamerunu a přeměnit na palmové plantáže. Oni z toho budou znovu vesele profitovat, obyvatelé Kamerunu nikoliv. Americká společnost Herakles Farms je dlouhodobě spojena s hrubým porušováním lidských práv včetně násilného přesídlování obyvatel, psychického i fyzického násilí a dalšími nelegálními praktikami.

Podepsat petici

Uganda: konec devastaci ostrova Buvuma!

Palmoolejný byznys se nevyhýbá žádné tropické oblasti, žádnému kontinentu. Investoři chtějí nyní založit dalších 10 000 hektarů palmových plantáží u Viktoriina jezera, kde by tak celková rozloha dosáhla 18 500 ha. Ekologové jsou znepokojeni vyhlídkami a varují před další ztrátou biologické rozmanitosti a vyhynutím druhů. Vesničané se obávají dalších záborů půdy a porušování lidských práv, což ohrožuje potravinovou bezpečnost i sociální situaci v oblasti.

Podepsat petici

Procter&Gamble: skončete s moderním otroctvím!

Co mají společného značky Head & Shoulders, Wella, Lenor nebo Gillette? Moderní otroctví. Mateřská společnost Procter & Gamble totiž odebírá palmový olej od společnosti Felda, která obchoduje s lidmi.

Podepsat petici

Zachraňme ekosystém Leuser, zachraňme naši planetu

Žádejte po indonéskem prezidentovi revizi úemního plánu v oblasti národního parku Leuser na Sumatře. Nový územní plán ohrožuje Národní park Leuser a s ním i miliony lidí závislých na lesích. Leuser je jediným místem, kde spolu mohou žít čtyři vzácné druhy - orangutani, sloni, nosorožci a sumaterští tygři. Stavba silnice, důlní činnosti v horských oblastech, snadno vydávaná povolení pro nové plantáže, to vše způsobuje, že indonéská oblast Aceh bývá často zasažena povodněmi a sesuvy půdy. Tam, kde nejsou záplavy, naopak řeky vysychají. Tento boj probíhá již několik let, avšak místní vláda apely ignoruje.

Podepsat petici

VÝZVA: PRALESY, NE PLAMENY

Požadujeme skutečné závazky a činy zasazené do reálné časové osy, které přimějí výrobce palmového oleje k zastavení ohrožování životů lidí a zvířat devastací pralesů a rašelinišť. Nemůžeme si dovolit už déle čekat.

Podepsat petici

Zachraňte kamerunské lesy před Héraklem

Petice proti americké palmo-olejné společnosti Herakles Farms, která ilegálně vykácené dřevo z pralesů Kamerunu prodává do Číny a tím má vyděláno na zakládání nových palmových plantáží.

Podepsat petici

Tell PepsiCo to extend its new palm oil policy to Indofood's operations in Indonesia

Předchozí virální Reklama, u které Doritos nestojí o to, abyste ji viděli, strhla lavinu ohlasů a zájmu a po více než roční kampani Doritos a její mateřská společnost PepsiCo konečně vydali svou novou politiku palmového oleje. Díky všem, co se kampaně zúčastnili, je politika silnější v oblasti lidských práv a emisí uhlíku. PepsiCo je první společností, která do 3 měsíců zveřejní akční plán. Stále je tu ale problém. Nová politika stále obsahuje obrovské mezery. Stále bude docházet k ničení deštných pralesů, hubení ohrožených druhů jako je tygr sumaterský a orangutan, pracovníci plantáží a drobní zemědělci stále budou zneužíváni. Jak je to možné? Tato politika se totiž nevztahuje na obchodního partnera PepsiCo v Indonésii, Indofood, který produkuje všechny produkty PepsiCo v jihovýchodní Asii. PepsiCo využívá obrovské množství palmového oleje: jejich roční spotřeba palmového oleje by se vešla do tolika Pepsi plechovek, že bychom s nimi mohli čtyřikrát obkroužit naši planetu. Znamená to, že PepsiCo potřebuje k uspokojení světové poptávky přes 100 tisíc hektarů půdy ročně, z níž většina bývala deštný prales. Vzhledem ke své velikosti a vlivu má PepsiCo klíčovou úlohu při zastavení ničení indonéských lesů.

Podepsat petici

Třetí největší producent palmového oleje vykořisťuje uprchlíky a likviduje deštné pralesy

Petice, která usiluje o neposkytnutí úvěru společnosti Felda, co vykořisťuje uprchlíky a likviduje deštné pralesy. Společnost Felda je třetím největším producentem palmového oleje na světě. Společnost je odpovědná za devastaci pro orangutany přirozeného prostředí a dalších 6000 hektarů deštného pralesa na Papuy. Někteří z pracovníků jsou zoufalí uprchlíci, kteří se spoléhali na převaděče a dostali se tak do Malajsie. Pracovní smlouvy společnosti Felda jsou podmíněné zabavením pasů, za práci pak pracovníci dostávají nezákonně nízké mzdy.

Podepsat petici